Chloé en Lieke Hoogendoorn strijden om ticket voor Wereldbeker schaatsen op World Cup Kwalificatietoernooi

Foto: focusbyhanneke

WOUBRUGGE - De zusjes Chloé en Lieke Hoogendoorn gaan aankomend weekend een poging doen om een startbewijs binnen te halen voor de eerste vier wereldbekerwedstrijden op het ijs. De twee schaatstalenten uit Woubrugge komen namelijk in actie op het World Cup Kwalificatietoernooi in Thialf, Heerenveen.

Voor Chloé Hoogendoorn is het haar derde deelname aan het World Cup Kwalificatietoernooi. Vorig jaar kwam zij 0,13 seconden te kort om zich te plaatsen voor de wereldbeker op de 1.000 meter. Voor Lieke is het haar eerste deelname aan het wereldbekerkwalificatietoernooi.

Op de 1.000 en 1.500 meter komen Chloé en Lieke Hoogendoorn allebei in actie. Chloé Hoogendoorn is daarnaast ook geplaatst voor de 500 meter.

Top vijf is genoeg

Op de afstanden waaraan Chloé en Lieke deelnemen is een plek in de top vijf genoeg voor een startbewijs. De eerste vier wereldbekers worden verreden in Nagano (22-24 november), Peking (29 november-1 december), Calgary (24-26 januari) en Milwaukee (31 januari-2 februari). 

De tickets voor de laatste twee wereldbekers van het seizoen (in Tomaszów van 21 tot 23 februari en Heerenveen van 28 februari tot 2 maart) worden verdeeld aan de hand van de resultaten in de eerste vier wereldbekers.

Het wordt voor de zusjes Hoogendoorn niet makkelijk om een startbewijs voor de eerste serie wereldbekers te bemachtigen. Zo nemen zij het bijvoorbeeld onder andere op tegen namen als Jutta Leerdam, Antoinette Rijpma-de Jong, Marijke Groenewoud, Suzanne Schulting en Joy Beune.

Lees ook: IJsselcup opnieuw prooi voor Chloé Hoogendoorn, startbewijs voor het World Cup Kwalificatietoernooi is binnen

advertentie advertentie