Megajacht passeert Woubrugge en Alphen aan den Rijn: ‘Ik houd van de grote sloepies’
WOUBRUGGE/ALPHEN AAN DEN RIJN - Het is een ware bezienswaardigheid: het megajacht van voormalig Starbucks-directeur Howard Schultz vaart op woensdag door onze regio. Het jacht is hoger dan de meeste huizen die worden gepasseerd. Enkel de dorpskerk in Woubrugge steekt er nog net boven uit.
Het schip is zo'n 100 meter lang en te water gelaten bij de scheepswerf Van Lent in Kaag. Vannacht lag het jacht op het Braassemermeer en woensdagochtend zette het koers naar zee. Woubrugge was de eerste halte. De Woubrugsebrug was zo'n 40 minuten open op het gevaarte te laten passeren.
Eenmaal aangekomen in Alphen aan den Rijn is de belangstelling voor het schip er niet minder om. Tientallen mensen staan te kijken naar hoe het jacht zich, met behulp van meerdere sleepboten, door de smalle waterwegen en bruggen beweegt.
'Ik vraag mij af hoe het er van binnen uitziet', vertelt de vrouw. Het interieur van het jacht is nog niet helemaal afgewerkt. 'Ik denk dat het een valhalla is van luxe', vervolgt ze.
Bij elke passage van een brug is het passen en meten voor de medewerkers die mee zijn op de boot. Medewerkers van de bouwer staan op de brug met een soort stootkussens aan touwen om te zorgen dat er geen schade ontstaat.
Lees ook: Superjacht gebouwd op Kaageiland ‘overnacht’ op het Braassemermeer en vaart morgen door de regio