Recreatieseizoen 2023 van start: Kaag en Braassem Promotie presenteert nieuw magazine

Foto: Syb van Ruiten

KAAG EN BRAASSEM/ROELOFARENDSVEEN - Het voorjaar is begonnen. Dat betekent de opening van het recreatieseizoen. Ook dit jaar heeft Stichting Kaag en Braassem Promotie samen met Hier! in de regio een recreatiemagazine gemaakt. Samensteller Miranda Castelein overhandigde het magazine op de jaarlijkse voorjaarsbijeenkomst aan wethouder recreatie Nick van Egmond.

John Willemsen opende dinsdag 4 april de voorjaarsbijeenkomst bij Van Wal in Roelofarendsveen. Naast eigenaar van de locatie is hij voorzitter van de Stichting Kaag en Braassem Promotie. Hij liet onder andere weten dat de stichting dit jaar meer subsidie ontvangt. ‘We willen de gemeente en de wethouder bedanken voor de extra subsidie’, sprak Willemsen dan ook zijn dank uit in zijn openingswoord. ‘Samen gaan we aan de slag om Kaag en Braassem nog beter op de kaart te zetten.’

De stichting wil komend jaar onder andere meer gaan samenwerken met omliggende gemeenten als Leiden, Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop. ‘Voornamelijk met Leiden willen we meer samenwerken, omdat het toch de dichtstbijzijnde grote stad is’, lichtte Willemsen toe. ‘Denk bijvoorbeeld aan nieuwe vaarroutes vanuit Leiden naar de polders in Kaag en Braassem.’

Recreatiemagazine

Het recreatiemagazine dat de stichting ieder jaar in samenwerking met Hier! in de Regio maakt, werd ook ditmaal op de voorjaarsbijeenkomst gepresenteerd. Wethouder recreatie Nick van Egmond mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. ‘Het blad geeft een goed beeld van hoe veel je kunt doen in onze gemeente. In Kaag en Braassem is altijd wat te doen en daar zijn we trots op.’

Van Egmond vertelt in het blad over hoe hij vorige zomer vakantie vierde in Nederland en zijn eigen gemeente opnieuw ontdekte. ‘Lange tijd besefte ik niet altijd hoe mooi onze gemeente is, daar stond ik niet zo erg bij stil’, sprak Van Egmond. De foto van hem in het blad is gemaakt op zijn favoriete plekje van de gemeente: ‘Bij het witte bruggetje bij Ofwegen, dat is echt het mooiste plekje van Kaag en Braassem.'

Het magazine wordt huis-aan-huis verspreid in de gemeente en is voor bezoekers aan Kaag en Braassem verkrijgbaar bij zo’n 130 (recreatie)ondernemers.

Presentatie nieuwe onderrnemers

Naast de uitreiking van het eerste magazine en de woordjes presenteerden nieuwe ondernemers uit de regio tijdens de bijeenkomst hun bedrijf. Brasserie Milo op Kaag, Prik & Proost en Rick’s Kaas en Delicatessen in Leimuiden, Kweeklokaal, Poco Más en B&B De Tulpentoren in Roelofarendsveen. Deze laatste mag wel gezien worden als meest bijzondere. In de Veense watertoren opent Luca Negovanovic een bed and breakfast. ‘We zijn nog aan het verbouwen, maar we hopen eind dit jaar open te gaan', meldde Negovanovic.

Een aantal ondernemers vertelde over ontwikkelingen voor het komende recreatieseizoen. Zo organiseert Groencentrum De Veense Bukker in Roelofarendsveen deze zomer nachtkanoën en is er een nieuwe tap voor softijs van boerenmelk bij Mariahoeve Logies in Woubrugge.

advertentie advertentie