Rotary Roelofarendsveen ondersteunt noodhulplijn voor slachtoffers aardbeving in Noord-Syrië

ROELOFARENDSVEEN - Om ervoor te zorgen dat de noodhulp echt terechtkomt bij de slachtoffers van de aardbeving in Noord-Syrië steunt Rotary Roelofarendsveen een lokale noodhulplijn. De noodhulplijn is opgezet door hier woonachtige Syriërs.

‘Een aantal van onze clubleden staat al geruime tijd in nauw contact met Syrische vluchtelingen in ons netwerk’, vertelt Suzan van Klink, voorzitter van Rotaryclub Roelofarendsveen. ‘Via hen hoorden we dat slachtoffers in de regio Aleppo, Hama en Jableh helemaal niets meer hebben en op geen enkele manier ondersteund worden. Alle reden voor ons om onze hulp aan te bieden.’

De situatie in de genoemde gebieden is nijpend. Van bijna iedere familie zijn mensen vermist of overleden. Ook materieel zijn ze alles kwijt, ze hebben geen geld meer en geen onderdak. Ze overnachten in dunne tentjes die ze met kacheltjes proberen te verwarmen. ‘Áls ze aan diesel kunnen komen. Het wrange is dat er in het directe achterland voldoende eerste levensmiddelen aanwezig zijn, maar van hulp van overheidswege is geen sprake.’

Syriërs leven in een rampgebied en ook al tien jaar in een oorlogsgebied. ‘De mensen zijn het meest geholpen met geld zodat ze eten en diesel voor de kachels kunnen kopen, en, als de eerste nood geledigd is, kunnen werken aan de wederopbouw van hun huizen.’

Acties

‘Binnen ons netwerk kennen wij een aantal Syrische vluchtelingen die een financiële noodhulplijn hebben opgezet en een inzamelingsactie zijn begonnen. Via hun netwerk komt het ingezamelde geld direct terecht bij de slachtoffers in de regio Aleppo, Hama en Jableh. Als Rotary hebben we dit initiatief omarmd. We ondersteunen door er ruchtbaarheid aan te geven en door de financiële afhandeling via onze stichting te laten verlopen. Iedereen die doneert, is verzekerd dat het geld goed besteed wordt. Omdat we een ANBI-status hebben, is een donatie door zzp’ers en ondernemers fiscaal aftrekbaar.’

Rotaryclub Roelofarendsveen zet daarnaast sponsoracties op. ‘Op 6 mei organiseren we samen met WIJ Presenteert een kennisquiz in Hal 60. Die avond verkopen we dozen wijn. De opbrengsten komen geheel ten goede aan Syrië.’

En omdat de Syrische slachtoffers van de aardbeving en de oorlog gebaat zijn bij langdurige hulp volgen meer acties. ‘Maar eerst wil ik een oproep doen aan iedereen die wat missen kan om nu al een donatie te doen. Iedere gift is welkom en maakt een verschil voor de Syrische slachtoffers', aldus van Klink.

Giften kunnen overgemaakt worden op NL84 RABO 0352 4132 20 ten name van St. Community Service Rotary o.v.v. Hulp aan Syrië.

advertentie advertentie