Scholieren uit Leimuiden doen het fietsexamen: ‘Gewoon goed kijken en je hand uitsteken’ 

Foto: Studio Kaag en Braassem

LEIMUIDEN - 42 leerlingen van groep 7 van IKC de Lei in Leimuiden hebben woensdag het fietsexamen gedaan. In alle vroegte werden zij beoordeeld of zij de verkeersregels goed toepasten en hoe het was gesteld met de behendigheid op de fiets. 'Gewoon goed kijken en je hand uitsteken.' 

'Ze doen het allemaal erg goed maar sommigen vergeten achterom te kijken', vertelt Mariska, zij is een van de verkeersbegeleiders langs de route. Als op dat moment nog één leerling langskomt, lijk ook deze niet goed om zich heen te kijken. 'Vooruit, voordeel van de twijfel', lacht ze.

Naar Alphen aan den Rijn of Lisse

'Ze gaan straks naar de middelbare school en die heb je niet in Leimuiden', vertelt Linda van Iperen van de Verkeersveiligheidscommissie. 'Het is daarom heel belangrijk dat we ze de verkeersregels goed aanleren.'

Linda van Iperen was voorafgaand aan het verkeersexamen al te gast in De Ochtendshow. Luister hier naar dat interview.
Foto: Studio Kaag en Braassem

Naast het toepassen van de verkeersregels, werd er ook getoetst op de vaardigheden van de leerlingen op de fiets. Denk aan slalommen en het nemen van scherpe bochten. 'Dat is ook heel belangrijk', vertelde Van Iperen in De Ochtendshow. 

Of het fietsexamen ook volgend jaar doorgaat is nog niet bekend. 'We hebben in ieder geval positief bericht gekregen vanuit de school. Maar het is nog even afwachten', Aldus van Iperen.

Geheel volgens traditie werd de laatste deelnemer onder politiebegeleiding 'teruggebracht' naar de finish van de route. Alle leerlingen hebben het fietsexamen gehaald.

Foto: Studio Kaag en Braassem

Lees ook: Vrijdag geen NS-treinen vanwege personeelsstaking

advertentie advertentie