Fabriek na 78 jaar failliet
LEIMUIDEN - Machinefabriek Elcon in Leimuiden is failliet verklaard. Dit bedrijf werd in 1948 opgericht en houdt zich al tientallen jaren bezig met het maken van houtbewerkingsmachines. De laatste jaren werd het steeds lastiger om financieel gezond te blijven en deze week ging het bedrijf onderuit.
Daardoor dreigt ontslag voor de veertien werknemers van de machinefabriek. 'Sommige mensen werken er al bijna veertig jaar', vertelt de curator die hard bezig is om te kijken of een doorstart mogelijk is. Geïnteresseerden kunnen zich bij haar melden.
Zoektocht naar overname
'We kijken of we iemand kunnen vinden die de grote fabriek, het liefst op die locatie, kan overnemen. Daarbij hopen we ook dat het personeel kan worden overgenomen', vertelt de curator. 'Het bedrijf bestaat al lang en we doen ons best om ervoor te zorgen dat het kan worden voortgezet.'
De curator gaat nog uitgebreid onderzoek doen naar de oorzaken van het faillissement. De bestuurder heeft in een gesprek aangegeven dat er een omzetdaling is geweest, omdat de markt tegenzit en marges onder druk staan.
'Daardoor waren er te weinig opdrachten, terwijl de kosten wel opliepen. Op gegeven moment konden ze hun hoofd dus niet meer boven water houden.'
Lees ook: Regio Holland Rijnland neemt ‘zorgen serieus’ en versoepelt regels sociale huur
