In herfstvakantie Fortnite spelen met politie: ‘We gaan gezellige middag van maken’

KAAG EN BRAASSEM - De herfstvakantie is begonnen en traditiegetrouw worden verschillende activiteiten georganiseerd voor de jeugd. Ondanks de nieuwe coronamaatregelen, die afgelopen woensdag zijn ingegaan, kunnen sommige activiteiten gewoon doorgaan. Waaronder een Fortnite-toernooi voor kinderen uit de gemeenten Kaag en Braassem en Nieuwkoop, georganiseerd door de politie.

'Fortnite is een online game, die op het moment veel door jongeren wordt gespeeld op verschillende platforms, waaronder de Playstation, Xbox en de pc’, vertelt Bianca Witteveen van Politie Kaag en Braassem in het radioprogramma KB Actueel van Studio Kaag en Braassem. 'Het toernooi vindt aankomende donderdag, 22 oktober, plaats van 13.00 tot ongeveer 15.00 uur. Het is maar net hoe lang de spelletjes duren.'

Het toernooi wordt niet alleen georganiseerd door de politie, maar politieagenten spelen daarnaast zelf ook mee, zo laat Witteveen weten. 'De kinderen kunnen gezellig twee uur samen met ons gamen, want wij spelen zelf ook mee met het spel. Ze kunnen daarbij met ons meekijken via een livestream, die ze kunnen aanzetten. Daarnaast is er ook de mogelijkheid om vragen aan ons te stellen via een daarvoor bestemde chat. We gaan er gewoon een gezellige middag van maken.'

Eerste keer groot succes

Het is niet de eerste keer dat zo'n toernooi door de politie georganiseerd wordt. 'Afgelopen voorjaar hebben wij dit toernooi voor de eerste keer georganiseerd', aldus Witteveen. 'Dat was een groot succes, waarbij we op een leuke manier contact hebben kunnen leggen met onze jeugd.'

'Wij zijn een gezicht voor hen geworden en zij ook voor ons. Het is toen erg goed bevallen, dus hebben we besloten om het nog een keer te doen. Daarnaast kregen we ook vaak de vraag van inwoners of we het nog een keertje wilden organiseren. De herfstvakantie is een mooie gelegenheid om daar gebruik van te maken.'

Witteveen hoopt dat de jeugd op deze manier een andere affiniteit met de politie krijgt. 'Kinderen kijken soms toch nog een beetje naar de politie op. Wij willen vooral voor een ieder aanspreekbaar zijn, dus ook voor onze jeugd. Dit is een hele laagdrempelige manier om met ze in contact te komen. Kinderen gaan op deze manier anders naar ons kijken.'

Prijzen

Kinderen kunnen zich aanmelden via het e-mailadres dat op de facebookpagina van Politie Kaag en Braassem staat vermeld. Er is plek voor 100 kinderen en voor de deelnemers staat een aantal kleine prijsjes op het spel. 'Wij hopen samen met de jeugd uit ons gebied een leuk spelletje te kunnen spelen', besluit Witteveen.

Hieronder is het radio-interview met politieagent Bianca Witteveen te beluisteren. KB Actueel is iedere zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur te beluisteren op de radio bij Studio Kaag en Braassem.
advertentie advertentie